Bez kategorii

Czy warto mieć bloga

Rozwijająca się ciągle sieć internetowa kreuje jeszcze to nowe możliwości powiązane z jej zagospodarowaniem w codziennym egzystowaniu. Raczkujące jeszcze parę lat temu portale społecznościowe, blogi, a nawet strony online stanowią w tym momencie jedne z najbardziej rentownych miejsc pracy. Na nie mniejszą uwagę zasługują też social media, tego typu jak Instagram i Twitter, a również Snapchat.

Powstającym jak grzyby po deszczu blogom w latach 2000-2005 nikt nie zwiastował długotrwałej kariery. Wątpliwa dostępność łącza internetowego, wielkie koszty przesyłania danych, a również brak świadomości społeczeństwa był wymieniane jako potencjale przyczyny schyłku tego medium społecznościowego. Minione badania dowiodły, iż w ówczesnym czasie socjolodzy nie przewidzieli rewolucji informatycznej, jaka nastąpiła w latach 2005-2010. Okres ten charakteryzował się najwyższym rozwojem Internetu, jaki dotąd został dostrzeżony. Swe ramiona rozwinął w tamtym czasie bez powątpiewania Facebook, Instagram oraz Twitter.

Przychody i popularność najbardziej znanych właścicieli blogów i serwisów www internetowych wskazują na to, że własne miejsce w sieci internetowej wskazane jest posiadać. Odpowiednio i regularnie kierowana strona internetowa posiadająca reklamodawców posiada znaczące możliwości zarobkowania. Równie popularne są tzw. metody barterowe. Z tego typu współpracy korzystają zazwyczaj blogerki modowe i urodowe (w zamian za reklamę dostają one pełnowartościowe produkty np. ubrania, kosmetyki).

Za niemniej ważną zaletę uznać można aspekt ćwiczebny pisania. Fakt ten jest niezmiernie wart podkreślenia dla osób w przyszłości lub aktualnie zajmujących się szeroko pojętą literaturą. Wielka ilość pisanych wpisów pozwala na doskonalenie naszych możliwości literackich. Dla części społeczeństwa najistotniejsza jest jednak reputacja i rozgłos. Zmiany, które zaszły w świecie pełnym celebrytów pozostawiają lukę dla w największym stopniu aktywnych blogerów. Jednostek takich jak Fashionelka, Macadamian Girl czy CharlizeMystery nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich kariera rozpoczęła się właśnie od założenia w wieku kilkunastu lat bloga. Dzielenie się swoją garderobą i zakupami pozwoliły im dojść na szczyt. Może, warto spróbować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *