Bez kategorii

Działalność gospodarcza za granicą

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce może być dosyć zniechęcające jeżeli przeanalizujesz skalę formalności, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć, a także sumę wszystkich możliwych opłat począwszy od podatków przez koszty ubezpieczeń, jakie będziesz musiał prawidłowo odprowadzać w ramach bieżącej aktywności.

Zapoczątkowanie działalności w innym kraju stanowi jeszcze większe wyzwanie, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz firmę. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest ulokowanie Twojego wartościowego czasu w obowiązkowe przeanalizowanie i opracowanie najlepszej opcji, zanim włożysz swoją ciężko zarobioną gotówkę w projekt. Przemyślenia i budżet pozwolą Ci z powodzeniem otworzyć działalność w innym kraju.

Następnie zrób listę w przybliżeniu dziesięciu państw, w których chcesz otworzyć działalność. Zbadaj każdy kraj, aby upewnić się, że Twoja usługa biznesowa będzie przydatna. Możesz wyszukiwać informacje online, lub również otrzymywać gazety wyprodukowane w krajach, które analizujesz. Kraje, jakie wyselekcjonujesz, mogą pochodzić z szeroko dostępnych list rankingowych, rekomendowanych przez renomowane czasopisma ekonomiczne, jak na przykład najlepsze kraje do prowadzenia interesu. Aczkolwiek jednak, jeżeli zależy Ci tylko i wyłącznie na optymalizacji fiskalnej, Twoje przewidywania nie zawsze będą się pokrywały ze wspomnianymi rankingami, bowiem biorą one pod uwagę o mnóstwo więcej kryteriów.

Jeśli już zawęzisz listę krajów według swego kryterium poszukiwania najlepszego rozwiązania, czas aby zweryfikować swoje ogólne informacje, przechodząc na wyższy poziom uszczegółowienia. Jeżeli Twój wybór padł na przykład na Rosję, wprowadź do przeglądarki spółki rosja, firma rosja, a także angielskie odpowiedniki tych nazw, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jeżeli wyselekcjonowałeś taki kraj jak Rosja, z zupełną pewnością doszedłeś do wniosku, iż ma niemało zasobów i ogromny potencjał, który w ostatnich latach doprowadził do sporego wzrostu inwestycji zagranicznych. Doprowadziło to z kolei do rzeczowych działań miejscowych władz w wielu rejonach, jakie próbują stymulować otoczenie inwestycyjne i kształtować kulturę inwestycji. Z całą pewnością krótkoterminowa optymalizacja podatkowa nie była dla Ciebie kluczowym kryterium. Podobne dylematy powinno się rozstrzygnąć w przypadku każdego innego miejsca na które padnie Twój wybór, pamiętając równolegle, że oprócz odcieni czarnego i białego istnieje nieskończenie dużo tonów szarości.


Jeżeli jesteś w tej chwili zdecydowany na konkretny kraj, znajdź księgowego z biurami w pobliżu lokalizacji Twojej działalności gospodarczej. Pamiętaj, że ze względu na różnice kulturowe, Twój przekaz biznesowy musi być jasny i precyzyjny, gdy będziesz komunikował co chcesz osiągnąć. Zadawaj pytania dotyczące lokalnych zasad i przepisów, w szczególności dotyczących zatrudnienia. Upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Powróć do własnego kraju, gdy twój księgowy i prawnik dopełnią formalności. Kontynuuj ostatnie przygotowania do otwarcia firmy w innym kraju. Upewnij się, iż wszystko jest w porządku, a po pewnym czasie poczekaj, aż prawnik i księgowy zaświadczą, że Twoja firma jest gotowa do otwarcia.

Źródło: biznes rosja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *