Bez kategorii

Niezwykłe Wakacje w Kambodży

Urlop w Kambodży

Mając na uwadze urlop, warto wziąć pod uwagę, które są dla nas egzotyczne.

W Słowacji, Bułgarii, czy również w Grecji sporo osób już było, tymczasem na przykład w Kambodży było niewielu urlopowiczów, zatem tym bardziej warto mieć w planie wakacje w takim kraju. Kambodża ma atrakcje turystyczne tak, jak każdy inny kraj, mimo to niekoniecznie takie, jakie posiadamy w Europie. Przed dokonaniem wyboru co do urlopu, warto posiadać wiedzę względnie o tym państwie.

Kambodża – lokalizacja

Kambodża jest to azjatyckie państwo leżące na Indochińskim Półwyspie.
Kambodża ma granicę z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Jest to równinne państwo, albowiem 3/4 narodu pochłaniają równiny. Dominuje w tym miejscu klimat zwrotnikowy monsunowy z podziałem na dwie części roku, jest to pora sucha, która rozpoczyna się od początku listopada i trwająca do miesiąca marzec. Deszczowa pora jest od połowy maja do października. Przeciętna temperatura powietrza waha się od 21 do 30 stopni. Kambodża jest krajem bardzo zalesionym, albowiem aż czterdzieści procent powierzchni kraju absorbują lasy.

Miasta w Kambodży

Administracyjnie Kambodża rozdziela się na dwadzieścia cztery prowincje. Jest ona krajem różnorodnym etnicznie również niemalże jednorodnym religijnie, ponieważ osiemdziesiąt procent społeczeństwa wyraża religię buddyjską. Jakkolwiek Kambodża jest słabo zaludnionym i mało zabudowanym krajem, zabytki także są w tym miejscu na świecie. Wystarczy raptem odwiedzić rozległe miasta. W miejscowościach Kambodży mieszka ledwie trzynaście procent ludności.

Pozostali rezydenci tego kraju zamieszkują wiejskie tereny. Mieszkańcy pracują żmudnie i dlatego przeciętna długość życia wynosi tu tylko 57 lat. Najogromniejszym miejscem a zarazem stolicą kraju jest Phnom Penh. Miasto jest istotnym ośrodkiem industrialnym, handlowym i kształcącym. Przyjeżdzając do Kambodży, w stolicy tego państwa można dojrzeć nieco przyciągających lokalizacji, jak na przykład Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa, Bazar Stary i centralny, Świątynię Angkor.

Konkluzja

W każdym roku Kambodżę odwiedza coraz więcej osób z całego świata. Dla porównania – w dziewięćdziesiątych latach przeszłego wieku odwiedziło ją dopiero co z grubsza tysiąca przyjezdnych, natomiast już sześć lat odtąd bez mała sto dwadzieścia tysięcy. W 2015 roku niemal pięć milionów przyjezdnych odwiedzało ten w oddali leżący kraj.

Czytaj także:

visa cambodia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *