Bez kategorii

Podróż do Kanady – dowiedz się więcej

Geografia oraz flaga Kanady

W państwie tak ogromnym jak Kanada, godło gra ważną rolę w życiu każdego obywatela.

Jest to prostokąt pocięty na 3 proste pasy, jeden po drugim: czerwony, biały i drugi raz czerwony, w środku znajduje się liść klonu. To są oficjalne barwy Kanady, przyznane przez Króla Jerzego V. Tak wykreowana flaga pierwszy raz wg historyków została użyta w 1871 roku.

W tak gigantycznym państwie, jak Kanada stolica kraju sprawuje niebagatelną funkcję.

Miasto stołeczne OttawaOttawa ma położenie na południowej części brzegu rzeki o tej samej, wdzięcznej nazwie. Szacuje się, iż zasiedla ją około miliona i stu tysięcy obywateli.

Te nowoczesne miasto jest praktycznie w całości objęte lasami. W miejscowości oficjalnie posługujemy się dwoma językami, dla większości jest to oczywiście angielski, drugim językiem jest francuski. Uśredniony dochód mieszkańca w skali rocznej to z grubsza czterdzieści osiem tysięcy dolarów dla mężczyzn natomiast trzydzieści jeden tysięcy na rzecz kobiet. Jest to miasto o ogromnie wysokim standardzie życia oraz niskim bezrobociu.

Większość ilość obywateli deklaruje zatrudnienie w placówkach urzędowych (takich jak bank, poczta). Mocno rozwinięte są także branże technologiczne i farmaceutyczne, zlokalizowane w technoparkach.

Unikalne położenie Kanady

Kiedy opisujemy tak wyjątkowe położenie jakim jest Kanada, ciekawostki schodzą wówczas na drugi plan, jednakże myślę, że powinno się o nich napomknąć.

Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, zlokalizowana jest aż w sześciu zonach czasowych!

Wykryto tam: mikroskop elektronowy, koszykówkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, pralkę oraz Supermana!

W Kanadzie znajduje się 10 procent wszystkich ziemskich lasów, a również jest w tym miejscu najogromniejszy krater po uderzeniu meteorytu.

Ten kraj jest plus minus 32 razy większe od Rzeczypospolitej, w tym samym czasie zamieszkany jest przez blisko miliona Polaków.

W Kanadzie rozciąga się najdłuższa autostrada na świeie, Kanadyjczycy mają również najdłuższą na świecie granicę (z USA), oraz najdłuższą linię brzegową.

Mam nadzieję, iż ten krótki tekst nakłonił Was do zainteresowania się oraz odwiedzania owego pięknego oraz jakże fascynującego miejsca.

Zobacz również:

how to apply canada visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *