Bez kategorii

Polecany adwokat w mieście Katowice

Kancelaria adwokacka Katowice

Adwokat katowice to jednostka ze sporą wiedzą jurydyczną, posiadająca zdolność interpretacji kodeksów prawa. Kancelaria adwokacka Katowice kieruje nie tylko procesy karne, ale również procesy cywilne, w tym sprawy o odszkodowanie.

Adwokat katowice – znaczenie w reprezentowaniu Twojej sprawy

Ze wsparcia adwokata warto skorzystać na wszystkich etapach sprawy, głównie kiedy mamy niepewność, w jaki sposób interpretować określone przepisy prawne a także jak indywidualnie poprowadzić własną sprawę. Na etapie przedsądowym adwokat katowice sporządza pisma przedsądowe, takie jak wezwanie do zapłaty, bądź wezwanie do polubownego rozwiązania sprawy.

Z kolei kiedy sprawa dotrze do instancji sądownicznej, adwokat katowice przygotuje dokumenty procesowe w jakich opisze Twoje stanowisko w sprawie. Tymi pismami w zależności od przebiegu sprawy są: pozew, odpowiedź na pozew, apelacja, odpowiedź na apelację. Gdy dojdzie do rozprawy adwokat katowice będzie reprezentował Cię w sądzie, zadając słuszne pytania świadkom, biegłym, i drugiej stronie sprawy.

Odszkodowania katowice – specjalność kancelarii

Jako kancelaria adwokacka katowice specjalizujemy się w odzyskiwaniu odszkodowań. Przeważnie kierujemy sprawy o zadośćuczynienie z tytułu zdarzeń transportowych, gdzie sprawcą jest pozostały uczestnik ruchu drogowego. Wprawa i doświadczenie pokazuje, że jeżeli pismo do ubezpieczyciela kieruje kancelaria adwokacka katowice to wielkość odszkodowania przyznana przez ubezpieczyciela jest zwykle wyższa, aniżeli ta którą oryginalnie ubezpieczyciel zaproponował poszkodowanemu. Wypływa to z tego, iż kancelaria przedkłada w tego typu wezwaniu do zapłaty właściwe przepisy prawne, i ponadto załącza stosowne dokumenty potwierdzające stanowisko wyrażane w dokumencie. Ponadto wizja procesu, oraz co się z powyższym kojarzy przymus poniesienia innych wydatków, skutkuje tym, że ubezpieczalnia sporo chętniej dąży do polubownego zakończenia konfliktu. Natomiast jeśli sprawa dojdzie do sądu, wtenczas adwokat katowice reprezentuje poszkodowanego w sądzie, by przekonać wyrokującego do zasądzenia odpowiedniej sumy odszkodowania.

Powyższe ujawnia, iż oczywiście można indywidualnie próbować kierować swoją sprawę, jednak z pomocą prawnika jest to dużo prostsze.

Źródło: odszkodowania katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *