Bez kategorii

Precyzyjne cięcie i gięcie blachy

Stal i stopy pierwiastków nieżelaznych cieszą się niesłabnąca popularnością jako półprodukt konstrukcyjny. Nic wymyślnego, albowiem są to artykuły o względnie niewysokim koszcie, cieszące się niesłychanie porządnymi parametrami technicznymi. Jakie są procesy obróbki blachy, szczególności cięcia?

Metody cięcia blachy

Metod cięcia blachy istnieje w rzeczywistości niezmiernie wiele. Sporo zależy od precyzji, z którą musi być wykonane cięcie. Najprostszym rozwiązaniem warsztatowego cięcia blachy jest użycie najzwyklejszego brzeszczota. Można się domyślić, iż jest to metoda mało precyzyjna zostawiająca po cięciu nader nierówne krawędzie. Do skrupulatnych prac dużo lepiej sprawdzi się cięcie blachy za pomocą lasera czy wody. Są to współczesne metody, ale dużo lepsze w przypadku utworzenia podzespołów precyzyjnych. Można domyśleć się, że cena takich usług będzie wyższa, albowiem sama technika jest droższa.

Gięcie blach Sląsk

Prócz cięcia, inną procedurą kształtowania blachy jest gięcie. Gięcie blach jest to proces złożony z krzywienia, zgięcia, zwijania czy zawijania oraz wielu innych możliwych czynności do wykonania. Zniekształcenie blachy może zachodzić jeno do pewnej wartości zadanego naprężenia. W ten sposób dochodzi do metamorfozy kształtu przekroju poprzecznego. Gięcie blachy jest przeprowadzane za pomocą specjalistycznego sprzętu. takiego typu proces nadaje się do obróbki blachy wykorzystywanej na elementy stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim takie blachy używane są w budownictwie cywilnym czy budownictwie maszyn.

Popularne usługi

Usługi z zakresu różnorodnej obróbki stali i blach są bardzo popularne. Istnieje mnóstwo firm, w których świadczone są usługi gięcia blach oraz cięcia. Ze odszukaniem odpowiedniego fachowca nie powinno być zatem problemu.

Obróbka blachy jest nadzwyczaj powszechną specjalizacją. Firmy wykonujące obróbkę blachy często mają urządzenia zdolne przeprowadzać całościową obróbkę. Cięcie laserem czy strumieniem wody wykorzystywane jest do precyzyjnych elementów. Należycie obrobiona blacha znajduje niezwykle szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Więcej informajci na temat znajdziesz na stronie:
gięcie blach sosnowiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *