Bez kategorii

Prosty sposób na zdobycie kanadyjskiej wizy

Otrzymanie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest zadaniem bardzoskomplikowanym, jakby to mogło wydawać się za pierwszym razem. Poniższy artykuł to doskonała oferta dla wszystkich osób, jakie w najbliższym okresie potrzebują wybrać się do Kanady, jednakże nie posiadają żadnego doświadczenia jak nabyć wizę.

Co musimy wziąć pod uwagę?? – Kanada wiza
Na początku trzeba wspomnieć o fakcie, że wiza do Kanady> jest żądana nie tylko w razie przyjazdu do tego ładnego państwa, ale w trakcie wycieczki przejazdem. Polacy, którzypotrzebują odwiedzić Kanadę wyłącznie w celach turystycznych nie potrzebują standardowej wizy. W Współcześnie niezbędny jestjedynie zaświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), który możesz zdobyć internetowo, bez potrzeby opuszczania zdomu.

eTa do Kanady przez internet

Pozyskanie dokumentu eTA absorbuje dosłownie parę minut a co najistotniejsze wszystko można dokonać za pośrednictwem Internetu. Elektroniczna wiza Kanada jest w takim przypadku kolosalną oszczędnością czasu, gotówki oraz sporych nerwów. Żeby dostać niezbędne dokumenty należy wypełnić konkretny wniosek, który, można znaleźć na stronie etacanadaonline.com/pl/. Podanie można znaleźć także na stronie ambasady Kanady, lecz niestety osiągalny jest tam jedynie w języku angielskim i francuskim. Po uzupełnieniu wniosku należy udzielić odpowiedzi na kilka prostych pytań (np. czy byliśmy zatrzymani, czy posiadaliśmy kontakt z ludźmi chorymi na tuberkulozę itp.). Do pozyskania poświadczenia eTA niezbędny jest paszport i dodatkowo mejl, na który otrzymany zaświadczenie eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady to suma blisko 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Wpłaty wolno rzecz jasna w praktyczny sposóbdokonać online z wykorzystaniem karty kredytowej. Pamiętać należy również o tym, że za pośrednictwem eTA możemy w Kanadzie mieszkać najdłużej do 6 miesięcy. Należałoby wtrącić również o tym, że dokument ważny będzie przez okres 5 lat od momentu wyrobienia. Wyjazd odbywa się tylkona podstawie paszportu, tym samym nie ma potrzeby drukowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

eTA do Kanady

Elektroniczną wizę jest dozwolone zapisać online wyłącznie jeden raz,jednej osobie. W praktyce oznacza to, że 5-cio osobowa rodzina wybierając się do Kanady musi uzupełnić formularz pięciokrotnie. Jak wspomniano powyżej wiza jest obowiązująca tylko w ciągu 5 lat, lecz jeżeli Twój paszport przedtem straci ważność, tosamoczynnie wiza także przestanie mieć moc wiążąca. Czas otrzymywania elektronicznej wizy zajmuje standardowo od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *