Bez kategorii

Wyjazd do Kenii – wszystko co musisz wiedzieć

Kenia – Egzotyczne wakacje

Aż do niedawna dalekie wczasy połączone były z szerokim budżetem, jaki musieliśmy przeznaczyć na wyjazd. Obecnie jest całkiem inaczej. Dostępność wycieczek w agencjach podróży, otworzenie się na nowe kierunki, czy podobnie konkurencja spowodowały, że ceny wyjazdów uznawanych za egzotyczne są dobrane do zdolności finansowej w pewnej mierze wszystkich.

Jednym z atrakcyjnych kierunków jest Kenia. Egzotyka otoczenia, ładne widoki, krystaliczna woda są w stanie skusić każdego, kto uwielbia kulturę afrykańską. W tym państwie dostrzeżemy tak szablonowe lokalizacje jak i w dużym stopniu rozwinięte np. miasto stołeczne Kenii – Nairobi.

Wymarzone wakacje

Kiedy wrzucimy w google\’a hasło „Kenia wakacje” od razu skonfrontujemy się z obszerną częścią propozycji. Jeśli pragniemy spiąć wypoczynek ze zwiedzaniem tudzież podziwianiem niepowtarzalnej kultury Kenii, warto wyselekcjonować miejsca, które leżą na wybrzeżu – a okolice Mombasy są szczerze znakomite. Jest możliwe zaczerpnąć kąpieli w ciepłym oceanie, wybierając się w podobny sposób na zwiedzanie w głąb kraju. Kenia wyprawy oferuje w różnorodne zakamarki, powinniśmy skupić się przede wszystkim na safari.

Polowanie z aparatem

Wyprawy pouczające są zaletą samą w sobie. Kiedy lecimy do tak odległego kraju, jakim jest Kenia, trzeba skorzystać z oferty obejrzenia żywiołowych zwierząt w ich środowisku naturalnym.

Eskapady urządzane są tak jak na jeden, jak i parę dni. Należałoby wyłonić te długie, ażeby przekonać się o pięknie przyrody i oglądać zwierzęta nie jedynie w przeciągu dnia, pomimo tego nawet wczesnym porankiem, lub późnym wieczorem. Niektóre z nich albowiem własny okres bycia aktywnym mają właśnie w tych godzinach.

Tradycja i nowoczesność

Wszelkie wyprawy, których oferty odszukamy na miejscu, będą dotyczyły także spojenia afrykańskiej kultury z nowoczesnością. Warto zatem zobaczyć tradycyjną wioskę Masajów, ale jednocześnie zajrzeć do dużego miasta np. Mombasa, ażeby przekonać się, w jaki sposób zorganizowane jest bytowanie osób w tym miejscu mieszkających. Przyciągające zespolenie tradycyjnego budownictwa z nowoczesnymi miezkaniami zadziwi bodaj każdego z nas.

Wczasy w Kenii to nie wyłącznie śliczne plaże, ale przede wszystkim natura. Niebywale egzotyczny kraj, ze zwierzętami , które znamy wyłącznie z obrazów filmowych, winien wciągnąć nas do skorzystania z propozycji eskapad fakultatywnych na miejscu. Zalecane jest wyjechanie na safari, aby przeżyć niezapominane momenty podczas kontaktu z egzotycznymi zwierzętami w ich środowisku naturalnym.

Więcej informacji:

kenya visa online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *